5.0 /10
56 Ocen

Oceń ten film:

Opis filmu

Stephen King przekształcił swój dom, w którym napisał „To”, w muzeum

Dom, w którym Stephen King stworzył słynny horror „To-” zostanie oficjalnie przekształcony w muzeum poświęcone pisarzowi. Rezydencja w Bangor w stanie Maine stanie się również miejscem pracy dla innych pisarzy, którzy będą szukać inspiracji.

Rada Miejska Bangor zatwierdziła prośbę Stephena Kinga i jego żony, aby mogli odbudować dom i przekształcić jedną stronę swojej rezydencji w muzeum, w drugiej zaś stworzyć miejsce pracy dla pisarzy. Archiwa Królewskie, które wcześniej były przechowywane na Uniwersytecie Maine, zostaną przeniesione do domu Bangora. Autorzy i fani Kinga mogą teraz poprosić o obejrzenie tych bogatych kolekcji – ale tylko po wcześniejszym umówieniu. David Gould z Bangor powiedział: „Rodzina Kinga nie chce, aby ten dom stał się Dollywood lub jakąś atrakcją turystyczną. To przyciągnie ludzi do tego obszaru, a rodzina nie chce niepokoić sąsiadów w okolicy”

Dla miłośników króla Horrorów ta rezydencja będzie niewątpliwie przysmakiem. Tam narodził się pomysł horroru „To”. W artykule z 1983 roku King wyjaśnił, że kiedy po raz pierwszy przeprowadził się do domu Bangora, pomysł na tę historię zaczął się formować.

„Mam na myśli bardzo długą książkę i mam nadzieję, że wyjaśni, jak mity, marzenia i historie – przede wszystkim historie – stały się częścią codziennego życia w małych amerykańskich miasteczkach” – napisał. Powieść zaadaptowana ze Stephena Kinga miała premierę w 2017 roku i okazała się wielkim hitem . Ten film ma globalną wartość 700 milionów dolarów brutto, co czyni go najbardziej dochodowym horrorem w historii. Krytycy uważają to za jedną z najlepszych adaptacji powieści Kinga.